Kuidas valida õiged terrassilauad?

Terrassilauad

Terrass on vaieldamatult suurepärane ala kogu perele, võimaldades lastel mängida ja kõigil perega aega veeta. Seetõttu on ideaalse terrassimaterjali valimine väga oluline – ja puitplastkomposiit WPC terrassilaud võib just sellele nõudele vastata.

Tõepoolest, naturaalne puit ja puitplastkomposiit WPC on erakordselt populaarsed terrassimaterjalid. Siiski pole alati selge, milline neist kahest võiks teie vajadustele paremini vastata. Ja muidugi tasub arvestada, et naturaalsest puidust terrassil on pikk ajalugu ja see on tänapäeval endiselt populaarne valik – kuid ka WPC terrass on mitmes mõttes atraktiivne ja võiks olla üldiselt eelistatav variant.

Puitplastkomposiit WPC terrassilauad

WPC terrassilauad või puitplastist komposiitkate on tavaliselt segu ringlusse võetud puidujahust ja vaikudega seotud plastmaterjalidest. Sageli peetakse seda väga tõhusaks võimaluseks naturaalse puidu asendamiseks ja mõned WPC-terrassi peamised eelised on järgmised.

Vastupidavus ja ilmastikukindlus

Tänu selle materjali suurepärasele vastupidavusele saab WPC terrassilaudu pikka aega kasutada välitingimustes. See talub väga tõhusalt erinevaid kliimatingimusi, mis aitab kaasa selle pikale tööeale – seda investeeringut tuleb teha vaid üks kord, et rõõmustada teid aastaid!

WPC alusmaterjal kattub puidukiududega, luues keeruka ja läbipõimunud kombineeritud võrgustiku nii, et puidu erinevad sisepinged sobituvad laminaatide vahel üksteisega. See tagab puitpõranda suurepärase tasasuse ja stabiilsuse, säilitades samal ajal täispuidust põranda esialgse vapustava esteetika.

Lõhenemiskindel, killuvaba ja mädanemiskindel

Traditsioonilises puidus tekib sageli pärast vee imendumist või niisket kokkupuudet hallitus, mis võib jätta selle mädanema. See ei ole kunagi meeldiv kogemus ja pärast niiskuse tekkimist pole sellest enam mingit võimalust taastuda. Muidugi võib see kujutada endast märkimisväärset ohutusriski, eriti kui märja ilmaga kasutatakse puidust terrassi. Seevastu puitplastkomposiidist terrassilauad aitavad vältida niiskusest põhjustatud mädanemist ja kõverdumist, mis vähendab oluliselt üldist hooldusvajadust.

Hooldusvaba

Nagu me just selgitasime, on WPC-terrassi üks peamisi eeliseid see, et pole vaja materjali värvida ja lihvida, nagu seda võib nõuda puidu puhul. Tavaliselt piisab WPC terrassi aeg-ajalt vee ja seebiga pesemisest, et see näeks välja parim, mis lühendab oluliselt puhastus- ja hooldusaega. Lõppude lõpuks on meil kõigil paremat teha kui oma puitterrassi eest hoolitsemine!

Mitu värvivalikut

Puitplastkomposiidist terrassilauad on tavaliselt saadaval erinevates tavapärastes värvides ja teisi värve saab kohandada, kui küsite tootjatelt. Sellisena on see väga mitmekülgne iga rakenduse jaoks, olenemata sellest, millist stiili te vajate.

Keskkonnasõbralikud materjalid

Puitplastkomposiit WPC terrassilauad on väga jätkusuutlik materjal, mis kasutab taaskasutatud plastikut ja puidujäätmeid, mis aitab leevendada teie suurepärase uue WPC-terrassi keskkonnamõjusid.

Lihtne paigaldamine

Üks inimene saab hõlpsasti ja kiiresti paigaldada WPC terrassilauad, kuna vajate vaid mõnda peidetud kinnitust ja kruvi. Tänu lihtsatele paigaldusnõuetele vähenevad oluliselt paigaldamisega kaasnevad varjatud ohud. See aitab muuta ka WPC-terrassi paigaldamise praktilisemaks.

Naturaalsest puidust terrassilauad

Siinkohal oleme kaalunud mõndasid WPC terrassi eeliseid. Kuid juhime tähelepanu sellele, et naturaalsest puidust terrass võib siiski olla hea valik.

Paljudel juhtudel on naturaalsest puidust terrassilauad oma vapustava esteetilise atraktiivsuse tõttu sageli väga populaarne valik. Siiski tasub arvestada, et erinevalt WPC-st on naturaalsest puidust terrassilauad näljaste putukate ja mädanemise suhtes palju haavatavamad; selle keerukam hooldus muudab selle kasutamise vähem peresõbralikuks.

Naturaalsest puidust terrassilaudade eelised:

  • Mittetoksiline ja ohutu, kui puidust terrass ei sisalda täiendavaid kemikaale
  • Väga soodne ostmine ja paigaldamine
  • Suurepärane esteetiline välimus, mis sobib kergesti peaaegu iga kodukujundusega
  • Seda saab ringlusse võtta ja regenereerida ning see biolaguneb ilma saastavate kõrvalsaadusteta.

Naturaalsest puidust terrassilaudade puudused:

  • Vajab regulaarset hooldust värvimiseks, poleerimiseks või tihendamiseks
  • Võivad olla altid pleekimisele või mädanemisele ning sellel on kergesti nähtavad plekid ja kriimud.
  • Putukad ja termiidid võivad puidust terrassile märkimisväärsel hulgal konstruktsioonikahjustusi tekitada
  • Erinevalt WPC terrassist ei ole puidust terrass niiskus- ega veekindel
  • Puitkate võib ekstreemsetes tingimustes olla väga ilmastikutingimuste suhtes vastuvõtlik koos lõhede ja pragudega

Kokkuvõtteks

Puidust terrass on kindlasti hea võimalus, mida kaaluda – kui olete nõus selle hooldamisele palju aega kulutama. Lisaks sobib see kõige paremini, kui te ei ela äärmuslike ilmastikutingimustega piirkondades; külm ilm või aastaringne vihm kahjustab sageli selle vastupidavust. Vastasel juhul soovitame kaaluda WPC terrassi kui taskukohase, usaldusväärse ja esteetiliselt vapustava valikuna.