Aiad

aiad

Püüdes otsustada, kas paigaldada oma kinnistule piirdeaed või mitte, siis tekib kindlasti palju küsimusi, miks üldse peaks taradesse investeerima. Põhjuseid, miks peaks oma kinnistule või selle ümber aia paigaldama, on palju ja kuigi iga kinnistu on erinev, on tara tegemine otsus, mis mitte ainult ei paranda turvalisust, vaid tõstab ka kinnisvara väärtust. Siin on mõned olulisemad põhjused, miks oma kinnistu ümber kvaliteetne aed paigaldada.

Turvalisus

Kõige olulisem põhjus oma kinnistule piirdeaia paigaldamiseks on turvalisus. Aiad on loodud kaitsmaks väärisesemeid ja mis veelgi olulisem, see kaitseb inimesi, kes aiaga piiratud kodus elavad. Meie planeedil pole ühtegi asulat, kus poleks kuritegevust. Ettevaatusabinõud kuriteoohvriks langemise vältimiseks on sama lihtsad nagu oma ligipääsetavate alade ümber piirdeaia paigaldamine. Aiad toimivad sissetungijate heidutajatena ning hoiavad ka soovimatud metsloomad kinnistust eemal.

Aiad ei ole mõeldud mitte ainult inimeste ja loomade väljas hoidmiseks, vaid need hoiavad ka kõike sees, näiteks lapsi. Ohutuse poolest pakub nende heaolu seisukohalt kindlat meelerahu teadmine, et lapsed on aiaga piiratud hoovis. Aiad sobivad suurepäraselt ka lemmikloomade hoidmiseks piiratud ja kontrollitud alal.

Piirid

Ilma aiata võib olla raske mõista, kus asub kinnistu piir. Piirdeaia paigaldamine aitab määrata õiged piirid omaenda ning naabri maa vahel. Kuigi läbisaamine oma naabritega võib olla hea, ei pruugi see alati nii jääda ja sageli võivad omandisuhted naabrivaidlustes oma osa mängida. Aiad on ideaalne viis selle vältimiseks.

Privaatsus

Privaatsus on üks levinumaid põhjuseid oma kinnistule aia paigaldamiseks. Aiad võivad majasid välismaailmast eraldada ja privaatsuse osas pakub omanikele murevabadust teadmine, et nende perekonda jälgivad võõrad või naabrid ei näe nende hoovi sisse. Privaatsus on kergesti saavutatav kõrge piirdeaia kasutamisega või aedade kombineerimisega puude ja põõsastega.

Esteetika

Aiad on suurepärane viis oma kodu välimuse parandamiseks. Tara jaoks on saadaval palju võimalusi, mis võivad suurendada kodu esteetilist välimust ja väärtust. Oskuslikult planeeritud piirdeaed ei loo mitte ainult turvalisust ja privaatset kohta, vaid võib pakkuda ideaalset lahendust kinnisvara visuaalse külje parandamiseks. Kodule sobiva aia valimine on sama oluline kui tagamine, et sellel on turvalisuse ja privaatsuse õiged aspektid. Aed peaks olema vastupidav ning sobima maja värviteemade ja stiiliga.

Aeda on võimalik ehitada mitmetest materjalidest, kuid nende vahel valimiseks on vaja enne paika panna oma soovid ja vajadused.

Piirdeaiad jagunevad vastavalt oma ehitusele ja materjalile peamiselt alljärgnevatesse liikidesse:

  • Võrkaiad
  • Metallpaneelaiad
  • Vertikaallippidega aiad
  • Horisontaallippidega aiad
  • Metalltäitega aiad

Maja müümine

Kvaliteetne aed, millel on suurepärane välimus, suurepärased turva- ja privaatsusaspektid, tõstab maja väärtust ja kui omanikul on soov maja maha müüa, võib see oluliselt tõsta müügihinda. Uue kodu omanikud eeldavad kodu otsides kvaliteetseid piirdeaedu ning kuna turvalisus ja privaatsus on ostjate nimekirjas tavaliselt kõrgel kohal, on omale uue aia ehitamine suurepärane investeering, mis end ära tasub.