Kuidas valida oma koju sobivad siseuksed?

Siseuksed

Siseuksed tunduvad utilitaarsed ja ebahuvitavad, kuid võivad olla ruumi sisustuse lahutamatu osa. Tänapäeval on saadaval palju erinevaid stiile ja tüüpe siseuksi, seega mõelge oma uue kodu ehitamisel või olemasoleva ümberehitamisel kindlasti sellele, mida ostate. Toome välja tähtsamad tegurid, mida pead teadma oma kodu siseuksi valides.

SISUKSE VALMISTAMISEKS KASUTATUD MATERJALID

Teie valitud siseuksed peaksid peegeldama teie kodu üldist kujundust ja täitma oma eesmärki privaatsuse tagamise, heliülekande vähendamise, temperatuuri reguleerimise ja loomulikult teie eelarve piires.

Täispuit

Täispuidust uksi valmistatakse erinevatest liikidest nagu mahagon, vaher, kirss, lepp, kuusk ja mänd. Mõned liigid on kõva puit ja mõned on pehmed ning neil kõigil on ainulaadsed omadused, mis mõjutavad puidu tekstuuri ja värvi. Täispuidust siseuksed tagavad kõrge mürasummutuse. Samuti kaalult on nad märkimisväärselt suured ja neil on tugev välimus. Pidage meeles, et temperatuuri ja niiskuse kõikumine võib põhjustada täispuidust uste kokkutõmbumist, paisumist või kõverdumist, seega valige vannituppa või muusse kodu niiskesse kohta hoopis komposiituks.

Puitkomposiit

Puitkomposiituks on valmistatud puidukiudude, taastatud puidu või muude puiduderivaatide segust. Komposiituksed ei kahane ega laiene ning on odavamad kui täispuidust siseuksed.

Õõnesuksed

Õõnesuksed on populaarsed, kuna need on taskukohased ja saadaval mitmesugustes stiilides. Välispool on valmistatud vineerist, klaaskiust või vormitud komposiitnahast ning sisemus on papist kärgstruktuuriga. Kuna ukse sisemus on õõnes, pakuvad seda tüüpi siseuksed vähe heli summutamist või temperatuuri reguleerimist, kuid need on turul kõige odavamad valikud.

Metallraamiga uksed

Metallraam ja klaasuksed pakuvad kaasaegset välimust ning neid kasutatakse sageli ruumijagajatena või kapi ustena. Seda tüüpi siseuksi kasutatakse funktsionaalsuse ja disainielemendina.

SISEUSTE LIIGID

Valikus on mitut tüüpi siseuksi. See, mille valite, oleneb välimusest, mida soovite saavutada, ja iga ruumi ukse funktsionaalsusest.

Paneeluksed

Elamu siseukse kõige levinumat tüüpi nimetatakse paneelukseks. Paneeluksed võivad olla valmistatud kas täispuidust või komposiitmaterjalidest. Need on valmistatud vertikaalsetest raamidest ja horisontaalsetest siinidest koos paneelidega, mis asetsevad paneeli kujunduse loomiseks karkassi vahele. Neil võib olla üks paneel või suvaline arv väiksemaid paneele, mis on ruudu- või ristkülikukujulised. Paneeluksed mahutavad ka klaasist sisestusi.

Prantsuse uksed

Prantsuse uksed on kahekordsed siseuksed, mis mõlemad käivad lahti kas läbipaistvate või läbipaistmatute klaasidega kogu pikkuses. Klaas võib olla üks või võib olla poolitatud. Prantsuse uksi kasutatakse tavaliselt esteetilistel eesmärkidel, mitte privaatsuse tagamiseks. Need lasevad sisse palju loomulikku valgust ja on saadaval erinevates stiilides, et need sobiksid iga sisekujundusega.

Lükanduksed või aidauksed

Lükanduksed või aidauksed ripuvad ülemise siini küljes ja neil on üks, kaks või enam segmenti, mis libisevad üksteisest mööda. Tavaliselt kasutatakse neid kappides või muudes ruumides, kuhu ei mahu pööratav uks, ja neid saab peegeldada, et muuta väike tuba suuremaks. Lükanduksed või aidauksed on ainulaadse välimusega, kuna nende ülaosas on riistvara paljastatud.

Taskuuksed

Ka taskuuksed libisevad, kuid need kaovad seina sisse. Seda tüüpi siseuksed sobivad suurepäraselt väikestesse ruumidesse, kus käänduks ei ole otstarbekas, või ruumi, kus soovite, et uks oleks vaateväljast eemal. Taskuustel võivad olla täispaneelid või klaasdetailid.

SISEUSTE DISAINIJUHISED

Siseuksed ei pea olema igavad. Olenemata sellest, kas teie kodu on kaasaegne või maalähedane, on olemas viise, kuidas kohandada oma siseuksi vastavalt oma stiilile. Traditsioonilisema ilme saamiseks saate valida ühe paneeliga ukse, mis on kaasaegse välimusega või kuue paneeliga ukse. Siledast, tekstureeritud või kahjustatud klaasist sisetükid on suurepärane viis ruumi visuaalse huvi tekitamiseks ja klaas laseb teie ruumi heledamaks muuta loomuliku valguse abil. Kohandage ukse välimust, lisades klaasile ainulaadse välimuse saamiseks võred või raamid. Väikeses ruumis kasutage peegelust ust, et luua illusioon suuremast ruumist. Siseuste disainifunktsioonid on saadaval paljudes hinnapunktides, mis sobivad iga eelarvega.

UKSEPLAADID VERSUS EELRIPUTAMISSÜSTEEMID

Uksi saab osta plaatidena või riputatuna. Ukseplaat on lihtsalt uks ise. Ukseplaati võib vaja minna ainult siis, kui kavatsete kasutada olemasolevat ukseraami. Eelrippsüsteem sisaldab kõiki vajalikke osi: uks, raam ja hinged.

SÄÄSTLIKUD MATERJALID

Kodu uksi valides otsige sertifikaate, mis näitavad, et tootmisprotsessis on kasutatud jätkusuutlikke ja kohalikku päritolu materjale. Lisaks ostke uksi ettevõtetelt, kes võtavad meetmeid lenduvate orgaaniliste ühendite heitkoguste vähendamiseks, mille tulemusel paisatakse tootmisprotsessi ajal ja hiljem teie kodus vähem toksiine õhku.