Köögimööbel

köögimööbel

On ütlematagi selge, et köök on kõige olulisem osa kodust, seega peaks köök jääma puhtaks ja korrastatuks, kuna see hõlbustab köögi toimimist ja muudab toiduvalmistamise nauditavaks. Köögimööbli või moodulköögi omamine on tänapäeval norm, et seda kõike paremini korraldada.

Köögimööbli kujundus

Enne köögimööbli disaini kavandamist tuleks paika panna köögi töökolmnurk. Enne köögiplaani ja köögimööbliga jätkamist on hea otsustada külmiku, pliidiplaadi ja valamu paigutuse kolmnurk.

Mõnikord on kõik kolm – kraanikauss, pliit ja külmkapp – sirgjoonelised. Siis tuleks köögimööbel planeerida nii, et ühele poole jäävad köögimööbli kapid ja teisele poole köögi tööpind. Seega muutub köögimööbli paigutus vastavalt köögi kujule – U-kujuline köök, L-kujuline köök, koridorköök või avatud köök.

Igaühel on oma köögis töötamise stiil. Üks võib vajada suurt külmkappi, aga ei kasuta mikrolaineahju, samas kui teine võib ​​​​soovida ruumi nii mikrolaineahju kui ka külmiku jaoks. Mõned inimesed võivad soovida ka spetsiaalset riiulit söögiriistade jaoks. Seega kui köögitehnika on välja valitud, muutub köögimööbli kujundamine lihtsamaks.

Köögimööbel ja kõrgused

Tuleb meeles pidada, et köögimööbli kujundamisel on oluline kui suur on kappide kõrguse ja tehnika kõrguse vahe. Erinevus ei tohiks olla eriti suur, vastasel juhul jääb mugavalt töötamise eesmärk täitmata. Lisaks tekitab keskmise pikkusega inimestele ebamugavusi töötamine köögis, kus asju hoitakse liiga kõrgel. Nad vajavad pidevalt köögiredelit või taburetti, et köögimööbli ülemistest kappidest asju kätte saada. Pöidlareeglina peaks köögi töötasapinna kõrgus olema inimese vöökoha kõrgusel ja muu köögimööbel tuleks planeerida vastavalt sellele, et toiduvalmistamise ajal saaks asjadele hõlpsasti ligi.

Köögimööbli värvid

Kuigi valge ja pastelltoonid on silmale meeldivad ning näevad imelised välja, on heleda köögimööbli hooldamine suur töö. Selle asemel on võimalik valida ka tumedad värvid, kuid soovituslikult mitte ülekaalukad toonid. Meeles tuleks pidada, et köögimööbel ja sisekujundus peaks sobima ka ülejäänud koduga.

Köögimööbli materjalid

Köögimööbli puhul mõjutab eelarvet otseselt disain ja kasutatud kappide materjalid. Mõistlik on valida materjalid, mis on vastupidavad, lihtsasti hooldatavad ja saadaval suurtes kogustes.

Laminaadid: köögimööbli jaoks on kõige soovitatavam kasutada laminaate, kuna need kestavad kaua, on kergesti hooldatavad ning on saadaval mitmesugustes disainides ja värvides.

PVC: seda on lihtne hooldada, kuna see on veekindel ja putukad ei kahjusta seda. Lisaks on lihtne paigaldada PVC-st valmistatud köögimööblit. PVC köögimööbli materjal ei ole aga väga tugev. Samuti on kipuvad sellele kergesti tekkima kriimustused.

Puidust spoonid: pind koosneb puidust, kuid mitte kogu kapp, mis vähendab selle maksumust. Samuti pääsevad need kapid termiitide ja hallitusseente eest, jättes samal ajal köögile täiusliku puidust välimuse.

Teras: kuigi vanad köögid olid valmistatud terasest, ei eelistata neid tänapäeval suurte kulude tõttu. Köögimööbli sisepinnal eelistatakse aga terast, kuna see on kõva ja parem valik võrreldes teiste turul saadaolevate metallidega.

Köögimööbel: õige aeg muutuseks

Olemasoleva köögimööbli kahjustused:

Köök on kodu kõige olulisem osa ning sisaldab palju funktsioone. Kappide pidev avamine ja sulgemine võib põhjustada kahjustusi. Katkise hinge saab parandada ja edasi kasutada. Purunenud kapiseinad aga võivad nõuda põhjalikku ümberehitust.
Ruumivajadus:

Köögimööbel võib vajada ümbertegemist, et ruumi saaks võimalikult tõhusalt ära kasutada. Samuti võib tekkida vajadus ladustada rohkem toiduaineid või nõusid.
Iganemine:

Kui köögimööbel on kasutusmugavuselt vananenud või välimuselt moest läinud, siis on aeg seda uuendada.